Polski offentlig
[search 0]
Mer
Download the App!
show episodes
 
Artwork

1
Rozmowy Polskiego Radia 24

Polskie Radio S.A.

icon
Unsubscribe
icon
Unsubscribe
Daglig
 
Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. Nie brakuje też emocji i zaskakujących zwrotów akcji.
  continue reading
 
Artwork

1
Polski w biegu

Polski w biegu

icon
Unsubscribe
icon
Unsubscribe
Månedlig
 
Polski w biegu - это беседы о Польше, польском языке и менталитете. Делимся своим опытом, лайфхаками, ciekawostkami i wtopami. Kasia i Dasza - ваши проводники в мир польского языка. Мы из Калининграда, откуда нам вещает Катя, natomiast Даша - из Польши, поскольку, переехала туда после окончания школы. Итого: наш дуэт - это 14 лет опыта преподавания польского языка как иностранного + 9 лет жизни в Польше. Мы расскажем то, о чем молчат учебники, обойдем pułapki польского языка, подтвердим или ...
  continue reading
 
Artwork

1
Magazyn Redakcji Polskiej

Polskie Radio S.A.

icon
Unsubscribe
icon
Unsubscribe
Daglig
 
Magazyn zawiera bogaty dźwiękowy serwis informacyjny z Polski i o Polsce, a także komentarze, rozmowy, relacje i reportaże promujące Polskę oraz informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego naszego kraju. Ważne miejsce w magazynie Redakcji Polskiej zajmuje problematyka polonijna.
  continue reading
 
Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia jeżdżą po Polsce i świecie w poszukiwaniu ciekawych spraw i ludzi. Wielokrotnie inicjatorami podejmowanych przez nas tematów są sami słuchacze. Liczne telefony, listy i e-maile kierowane do redakcji są dowodem na to, że wysiłek reportażystów ma sens, że są potrzebni, że ich trud poprawiania świata przynosi konkretne, społecznie oczekiwane efekty.
  continue reading
 
Artwork

1
Polski Daily

Paulina Lipiec

icon
Unsubscribe
icon
Unsubscribe
Månedlig
 
This show is for students of Polish as a foreign language. It covers various topics from Polish language - phrases, grammar, use to Polish culture, history and every day life in Poland. (Also my life as Polish expat/emigrant in Egypt, Spain and USA) Do you want more episodes? There are 9 more episodes in my new online course "Kontrowersyjne tematy" Sign up here: www.polskidaily.eu/kurs-kontrowersyjne-tematy Do you understand only 50 % of the episodes? Transcripts will make your life easier a ...
  continue reading
 
Expand your Polish language skills with the Super Easy Polish Podcast! Our bite-sized dialogues provide easy-to-digest exposure to beginner-level vocabulary. The stories behind them will keep you entertained while you learn. As a member, you get interactive transcripts, automatic translations and our exclusive vocabulary helper. Learn more at easypolish.fm!
  continue reading
 
Artwork
 
Historia Polskiej Popkultury to cykl audycji o najciekawszych, czasami mało znanych, zagadnieniach związanych z polską popkulturą. Trochę historii, ale też współczesność. Od polskiej muzyki filmowej, poprzez dizajn i modę, po polską szkołę jazzu, szkołę plakatu, komiks i polski film dokumentalny. Każda audycja to wyjątkowi goście, muzyka, ciekawostki. Dostępne także z obrazem na profilu "Historia Polskiej Popkultury" na kanale YouTube.
  continue reading
 
Artwork
 
Edukacja w czasach epidemii COVID-19 zmusza do szukania nowych rozwiązań. Trzeba się rozwijać, dlatego liczę na to, że stopniowo będzie coraz lepiej. Zapraszam na lekcje online. 🧲 Zaobserwuj mnie na TikToku: https://www.tiktok.com/@babaodpolskiego 💎 Wbijaj do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/babaodpolskiegoliceum 📸 Wejdź także na Instagram: https://www.instagram.com/babaodpolskiego/ 📚 Zapisz się na korepetycje: https://babaodpolskiego.pl/home/
  continue reading
 
Cześć, nazywam się Paweł Scheffler i od 20 lat kibicuję Manchesterowi United. Od jakiegoś czasu, we współpracy z Karolem Wasylukiem publikujemy swoje podcasty, zapraszając do audycji różnych gości. Forma audycji jest luźna, lubimy sobie pożartować, ale zawsze trzymamy się ram merytorycznych oraz tzw. RiGCz-u. Zapraszam wszystkich chętnych.
  continue reading
 
Artwork

1
Z ptasiego na polski

NATURALNIE WARSZAWA

icon
Unsubscribe
icon
Unsubscribe
Månedlig
 
Podcasty „Z ptasiego na polski” to kilkuminutowe gawędy, za których pośrednictwem możemy zapoznać się z życiem dzikich ptaków występujących w Polsce. W każdym z odcinków ornitolog Paweł Pstrokoński zawarł krótką charakterystykę wybranego gatunku oraz ciekawostki i anegdoty z nim związane. Całości dopełniają nagrania głosów głównych bohaterów tych opowieści, bo w końcu ich zapamiętanie stanowi jeden z najbardziej przydatnych elementów ptasiarskiego know how. Podcasty powstały w ramach serii h ...
  continue reading
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dotyczącym łatwiejszej identyfikacji produktów wytworzonych z polskich surowców, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało zasady stosowania w oznakowaniu żywności informacją PRODUKT POLSKI. Konsument wybierając produkt z oznaczeniem PRODUKT POLSKI ma mieć pewność, że pochodzi z Polski oraz, że powstał na bazie krajowych surowców. Kampania ma wydźwięk społeczny. Uświadamia i edukuje. Jej celem jest trafić z przekazem do każdego bez względu ...
  continue reading
 
Artwork
 
Chcemy, aby przy rosnącej liczbie komercyjnych podcastów, szanse na przebicie się miały też te tworzone z pasji, z głębokiego przekonania i potrzeby dzielenia się. Te zabawne, te techniczne i te, o których istnieniu mógłbyś nigdy się nie dowiedzieć. Dlatego, co tydzień polecamy garść najciekawszych, naszym zdaniem, polskich podcastów.
  continue reading
 
Wiedza o polskiej historii na świecie doznaje istotnych braków, a przecież jak nas widzą, tak nas piszą. Na zachodzie, jedną z istotnych przyczyn tego stanu jest niska rozpoznawalność prac polskich historyków wynikająca z ich niskiej dostępności językowej. Na wschodzie głównym problemem wydają się być świadome działania dezinformacyjne Federacji Rosyjskiej na polu historycznym dążące do realizacji jej strategicznych celów geopolitycznych. Podczas niniejszego cyklu dokonamy pogłębionej analiz ...
  continue reading
 
Podcast "Koń, jaki jest, każdy słyszy - Cavaliada 2024 w Polskim Radiu" ma na celu przybliżenie słuchaczom tematyki jeździectwa. Dziennikarze zapowiedzą każdą z czterech edycji tych międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody pod względem sportowym, jak i organizacyjnym (harmonogram imprezy), podsumują także poszczególne konkursy. Poza tym otworzą przed słuchaczami drzwi do hippiki - opowiedzą o pięknie koni, o wyjątkowości sportu jeździeckiego, w którym zawodnikiem są nie tylko jeźd ...
  continue reading
 
Loading …
show series
 
Niepisane reguły życia w Polsce = Неписаные правила жизни в Польше В этом выпуске ты узнаешь о: где нужно заплатить, чтобы зайти в гости домой; о самой знаменитой фразе в магазине с косметикой; какой суп едят поляки в воскресенье; что происходит после фразы "Tylko jedno piwo!"; Zapraszamy do słuchania! ;) Мы в соцсетях: polskiwbiegu…
  continue reading
 
W tym wydaniu: o planowanych na 15 maja rozmowach Rosja-Ukraina, które odbędą się w Turcji; o udziale w wyborach prezydenckich wyborców, przebywających za granicą; o pierwszych dniach pontyfikatu nowego papieża; wystawa w Pawilonie Polskim w Wenecji „Lary i penaty”, która towarzyszy rozpoczynającemu się Biennale Architektury. Zapraszamy do słuchani…
  continue reading
 
II wojna światowa zakończyła się w Europie 8 maja 1945 roku, jednak zmagania o jej pamięć trwają do dziś. Dominujące interpretacje dotyczące tego konfliktu zmieniają się wraz z upływem czasu. Przez blisko pół wieku istnienia PRL II wojna światowa była traktowana jako fundament państwa. Wielkie zwycięstwo miało dawać komunistom legitymację do sprawo…
  continue reading
 
- Karol Nawrocki zabezpieczył się na każdą ewentualność, żeby stać się właścicielem tego mieszkania. Ale gdzie jest zabezpieczenie pana Jerzego? Dlaczego nie miał ustanowionego prawa dożywocia na tym mieszkaniu albo chociaż służebności zamieszkiwania w tym lokalu? Nie został on w żaden sposób zabezpieczony - powiedział w "Rozmowie Polskiego Radia 2…
  continue reading
 
W tym odcinku dowiesz się dlaczego powstała Armia Andersa, kto do niej dołączył, którędy wędrowali i dlaczego tak wielu jej żołnierzy nie wróciło po wojnie do Polski. Posłuchaj, bo to ciekawe! Have you discovered the Polski Daily Club yet? If not go to https://www.polskidaily.eu/signup and join the club! 📑 Worksheets 🎵 Podcasts Transcripts 🗣️ Vocab…
  continue reading
 
- Wiemy już, że Karol Nawrocki składa obietnice bez pokrycia. Na razie dotyczą jego przeszłości. Czy wiarygodne są te, które dotyczą przyszłości, gdy ewentualnie zostanie prezydentem? Kręci i zmyśla w kampanii. Właściwie każdego dnia słyszymy inną interpretację. Przeszłość kładzie się cieniem na Nawrockim - mówiła w Polskim Radu 24 rzeczniczka Koal…
  continue reading
 
- Nadal tej prawdy nie możemy poznać, bo ewidentnie stwarza ona problem kandydatowi PiS-u, który, jak widać, co dzień ma inną wersję zdarzeń. Tu już jest też pytanie o to, czy zapłacił rachunki za dom pomocy społecznej, czy zapłacił rachunki za apartament w Muzeum II Wojny Światowej - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka (PSL), komentując aferę m…
  continue reading
 
Wiceprzewodnicząca partii Razem Aleksandra Owca przyznała, że obecna kampania prezydencka Adriana Zandberga w pewnym sensie jest już walką o jak najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych w 2027 roku. - Jako partia Razem walczymy o jak największą rozpoznawalność, walczymy o to, żeby jak najwięcej ludzi usłyszało o naszym programie - powiedziała w P…
  continue reading
 
Mariusz Witczak z KO uważa, że PiS, wskazując na odpowiedzialność Rafała Trzaskowskiego za eksmisję rodziny z 6-letnim dzieckiem, dopuszcza się cynicznej manipulacji. - No to dzisiaj powinniśmy przypisać pośrednio Nawrockiemu 120 tys., mniej więcej, zgonów w pandemii za rządów PiS. Bo Kaczyński wystawił Nawrockiego, Nawrocki jest kandydatem - jak p…
  continue reading
 
- Telewidzowie i radiosłuchacze już tyle razy o tym słyszeli, że nie wszyscy pewnie chcą ciągle do tego tematu wracać, bo mamy sprawy bieżące, którymi politycy muszą się zajmować, wizję Polski czy to, z czym się mierzymy na arenie międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość).…
  continue reading
 
- Dzień po debacie mamy taką sytuację, że jeżeli Karol Nawrocki uważa, że nie jest kłamcą, może złożyć pozew przeciwko Szymonowi Hołowni w trybie wyborczym i dochodzić swoich racji. A jeżeli uważa, że jest kłamcą, i się zgadza z tym, że manipuluje i mąci w sprawie mieszkania, to tego pozwu nie złoży - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Szyszko, wiceminis…
  continue reading
 
Babcia Katarzyny Mierzejewskiej powraca do wspomnień i opowiada swoją wojenną historię przy każdym rodzinnym spotkaniu. Pani Katarzyna chcę ją opowiedzieć wszystkim. Pani Irena podczas II wojny światowej, jako mała dziewczynka wraz z matką i rodzeństwem została wywieziona na roboty do Niemiec. Matka zmarła, a dzieciom pozwolono wrócić do Polski. Pa…
  continue reading
 
Poseł PiS Zbigniew Bogucki zapowiedział w Polskim Radiu 24, że w sprawie związanej z mieszkaniem pana Jerzego, które przejął Karol Nawrocki, pojawią się nowe informacje. - Nie chcieliśmy o tym rozmawiać dlatego, że też dotykamy życia tej osoby, tego konkretnego człowieka. Natomiast media i nasi przeciwnicy polityczni przypuściły tak frontalny atak,…
  continue reading
 
W tym wydaniu: o planowanych na 15-tego maja rozmowach Rosja-Ukraina, które odbędą się w Turcji; o udziale w wyborach prezydenckich wyborców, przebywających za granicą; wspomnienie o marszałku Józefie Piłsudskim w 90-tą rocznicę jego śmierci; zastosowaniu satelitów we współczesnym świecie. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
- Z pewnością Karol Nawrocki jest dużo lepszym dzisiaj konkurentem w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego i stąd też - jak na razie - ze strony Platformy Obywatelskiej jakichś szczególnych ataków na pana Nawrockiego nie ma - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki. Polityk PSL mówił też, że żaden z kandydatów nie jest - wbrew dekl…
  continue reading
 
W dzisiejszej audycji mówimy o współpracy pomiędzy sektorem państwowym a prywatnym w kontekście sankcji nakładanych przez Europę na Rosję i Białoruś. Odwiedzamy wystawę Satyrykon - największą w Polsce imprezę poświęconą rysunkowi satyrycznemu, która odbyła się w Muzeum Karykatury w Warszawie. Zapraszamy także na kolejne wydanie Magazynu Kuriera Gal…
  continue reading
 
W tym wydaniu: magazyn Mija tydzień; podsumowanie ubiegłorocznego rynku audio wideo w Polsce; wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim, który – gdyby żył – obchodziłby właśnie 75 urodziny; spotkanie z Tomaszem Bożerockim, polskim historykiem z Wilna, autorem książki o Nowej Wilejce. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
Krótkie formy radiowe Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, składające się na słuchowisko "Próby", pierwotnie powstały w 1936 roku dla wileńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Teraz po raz pierwszy od dziesięcioleci wracają na antenę. Pomimo upływu tylu lat nadal błyszczą absurdalnym dowcipem i można w nich dostrzec źródła między innymi "Powtórki z roz…
  continue reading
 
W tym wydaniu: pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o repatriacji w Sejmie; otwarcie w Wenecji w Pawilonie Polskim wystawy „Lary i penaty. O bezpieczeństwie w architekturze”, która towarzyszy rozpoczynającemu się Biennale Architektury; zapraszamy też do Tallina – rozmowa z Walentyną Mielcarek, kierowniczką zespołu Pieśni i Tańca „Lajkonik” oraz czł…
  continue reading
 
Dziś w programie przedstawiamy sylwetkę nowego papieża, został nim 69-letni Amerykanin Robert Francis Prevost; następnie zdamy relację z wizyty marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w polskim Gimnazjum w Dyneburgu na Łotwie; zapowiemy także 22. Festiwal Filmów Dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Zapraszamy!…
  continue reading
 
- Czasy znaczenia traktatów dwustronnych odeszły do przeszłości. Miały one znaczenie kiedy nie byliśmy wspólnie w Unii Europejskiej, w latach 90. Dziś przede wszystkim istotne jest to, w jaki sposób potrafimy wykorzystywać swoje szanse w Unii. A niestety nie potrafimy - powiedział w "Rozmowie Polskiego Radia 24" Szymon Szynkowski vel Sęk z Prawa i …
  continue reading
 
Dziś w programie przedstawimy Państwu nowego papieża, nowy Biskup Rzymu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych; następnie podsumujemy najważniejsze wydarzenia tygodnia; 8 maja w Europie obchodziliśmy rocznicę zakończenia II wojny światowej, przypomnimy co działo się tego dnia 80 lat temu; na koniec z gościem programu porozmawiamy o aktualnej sytuacji na …
  continue reading
 
- Mam duży dystans do sondaży w sprawie poparcia dla Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich, bo zawsze - jako ugrupowanie - byliśmy niedoszacowani. Tak już było w roku 2023, a wszędzie widzimy jego bardzo gorące przyjęcie, gdziekolwiek spotyka się z wyborcami - powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 Barbara Oliwiecka z Polski 2050.…
  continue reading
 
- Te rozwiązania muszą być szyte na miarę. Inaczej jest u dużych pracodawców, inaczej u małych. Inaczej jest w przemyśle, inaczej w handlu czy w usługach. Stąd jest pilotaż i analizy (...) to nie są rozwiązania, które mogą być takie same dla wszystkich - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski, wiceminister rodziny i polityki społecznej.…
  continue reading
 
- Ta sprawa pokazuje, że my dzisiaj, jako obywatele, nie możemy czuć się bezpieczni. Jeżeli wypływają bardzo poufne dokumenty dotyczące Karola Nawrockiego, to każdy dokument każdego obywatela za chwileczkę może znaleźć się w mediach - jeśli to tylko będzie użyteczne z punktu widzenia polityków obecnie rządzących. To jest niebezpieczne - mówił w Pol…
  continue reading
 
Zbrodnia w Puźnikach była jednym z ostatnich mordów dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach w czasie zbrodni wołyńskiej - galicyjskiej. W nocy z 12 na 13 lutego 1945 roku oddział Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakował wieś zamieszkiwaną przez ludność polską, mordując kilkadziesiąt osób, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Od koń…
  continue reading
 
W tym wydaniu: wizyta nowego kanclerza Niemiec Friedricha Merza w Polsce; deklaracje Putina przed obchodami Dnia Zwycięstwa; zakończenie eliminacji do kolejnej edycji Konkursu chopinowskiego; rozmowa o sytuacji na ukraińskim froncie z płk. Maciejem Korowajem, ekspertem ds. bezpieczeństwa. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka wezwała na piątek Karola Nawrockiego do przedstawienia informacji nt. medialnych doniesień dotyczących okoliczności nabycia mieszkania w Gdańsku. - Nawrocki nie ma obowiązku wspierania kampanii swojego konkurenta - powiedziała w Polskiim Radiu 24 posłanka PiS Małgorzata Golińska.…
  continue reading
 
W tym wydaniu: wizyta w Polsce nowego kanclerza Niemiec Friedricha Merza; deklaracje Putina przed obchodami Dnia Zwycięstwa i historia tych obchodów w Moskwie; 22 edycja festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Zapraszamy do słuchania!
  continue reading
 
- Zamiast skupiać się na sprawach poważnych, koncentrujemy się na nieuczciwości jednego z kandydatów. Ale krętactwo, kłamstwo i podejrzenie o wykorzystanie drugiego człowieka, to jednak za dużo jak na rekomendacje dla kandydata na prezydenta - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 poseł KO Marek Borowski.…
  continue reading
 
- To będzie parzyło PiS przez jakiś czas. Ta sprawa zdominuje jeszcze kilka dni debaty publicznej, a ostatnie dwa, trzy tygodnie kampanii wyborczej są newralgiczne dla każdego kandydata. Jakaś głowa w sztabie Nawrockiego powinna polecieć - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mulawa (Konfederacja).
  continue reading
 
Niewielką Siennicę pod Mińskiem Mazowieckim od ponad 30 lat odwiedza pewna para z Ameryki. To małżeństwo z Bostonu, emerytowani nauczyciele - Annmarie i Earl Adreani. Wszystko zaczęło się od pewnego ogłoszenia, które na początku lat dziewięćdziesiątych Annmarie znalazła w pokoju nauczycielskim. Organizacja "Wolontariusze dla pokoju" szukała chętnyc…
  continue reading
 
Dziś w programie skomentujemy zbliżające się obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji; następnie z wicepremierem, ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gadkowskim o znaczeniu technologii cyfrowych dla bezpieczeństwa państwa; zbierzemy także sejmowe głosy na temat ustawy o repatriacji, a na koniec gość programu opowie o trwającym naborze wniosków do Polskiej List…
  continue reading
 
Dziś w programie apel polskich ambasad w Indiach i Pakistanie o zachowanie ostrożności w związku z napiętą sytuacją w regionie; następnie porozmawiamy z ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gadkowskim o znaczeniu technologii cyfrowych dla bezpieczeństwa państwa; poznamy też uczestników XIX Konkursu Chopinowskiego, który cieszy się rekordowym zaintereso…
  continue reading
 
- Nie usłyszałam wytłumaczenia, dlaczego pracownik, który na etacie zarabia minimalną lub średnią krajową, ma płacić wyższą składkę zdrowotną niż przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę i zarabia miesięcznie 15, 20 czy 30 tysięcy złotych - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak (Razem).
  continue reading
 
W tym wydaniu: Holandia świętowała 80. rocznicę zakończenia okupacji, w centralnych obchody Dnia Wyzwolenia wziął udział premier Donald Tusk; coroczny ranking wolności prasy przygotowany przez organizację Reporterzy bez Granic; w Dyneburgu w radosnym pochodzie świętowano Dzień Polonii i Polaków za granicą; książka „Rozbici. Nireńska i Karski” – nie…
  continue reading
 
Bez reszty poświęca się dla potrzebujących dzieci z całego świata. Iwona Macałka jest przedszkolanką i od ponad 30 lat mieszka w Londynie. Jednak dużą część swojego czasu przeznacza na pracę charytatywną. Założyła i prowadzi fundację "Pencils for All", która między innymi zaopatruje najmłodszych z najbiedniejszych zakątków globu w przybory szkolne.…
  continue reading
 
Była opiekunka pana Jerzego Anna Kanigowska twierdzi, że bywała u 80-latka codziennie i nigdy nie spotkała tam prezesa IPN ani nikogo z jego rodziny. - Ta pani jest bardzo mocno zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Bardzo mocno zaatakowała Karola Nawrockiego - powiedział w "Rozmowie Polskiego Radia 24" poseł PiS Robert Telus.…
  continue reading
 
- Teraz jest bardzo dobry moment, żeby usiąść do poważnej reformy systemu ochrony zdrowia. Trzeba dać sobie spokój z przeżytkiem, jakim jest składka zdrowotna, a wprowadzić podatek zdrowotny i całe finansowanie ochrony zdrowia z budżetu państwa - powiedział w "Rozmowie Polskiego Radia 24" Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.…
  continue reading
 
W tym wydaniu: Holandia świętowała 80. rocznicę zakończenia okupacji, w centralnych obchody Dnia Wyzwolenia wziął udział premier Donald Tusk; odnaleziono autorów rysunków, zamieszczonych prawie 80 lat temu przez dzieci w tygodniku Przekrój; gdyby żył, skończyłby 75 lat - wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim; spotkanie z Tomaszem Bożerockim, autorem ks…
  continue reading
 
- Ja oczekuję debat. Debaty wiele wyjaśnią, zbudują autentyczne odczucie wyborców, że mają pogląd, który z tych kandydatów prezentuje się lepiej, który ma wiedzę, autentyczne doświadczenie życiowe, predyspozycje związane z kandydowaniem na urząd prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (Polskie Stronnictwo Ludowe).…
  continue reading
 
Loading …

Hurtigreferanseguide

Copyright 2025 | Sitemap | Personvern | Vilkår for bruk | | opphavsrett
Lytt til dette showet mens du utforsker
Spill

OSZAR »